'Bölgeye katma değer sağlayacak'

Kastamonu Teknokent A.Ş. 2021 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı genel kurul ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla Kastamonu Üniversitesi Rektörlük Toplantı Salonunda gerçekleştirildi

'Bölgeye  katma değer sağlayacak'


 TEKNOKENT'İN GENEL KURULU'NDA KONUŞAN REKTÖR TOPAL:

'Bölgeye  katma değer sağlayacak'

Kastamonu Teknokent A.Ş. 2021 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı  genel kurul ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla Kastamonu Üniversitesi Rektörlük Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Kastamonu Teknokent A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal’ın başkanlığında yapılan toplantıya Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Galip Vidinilioğlu, Kastamonu Teknokent A.Ş. Genel Müdürü Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kasım Yenigün, yönetim kurulu üyeleri İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, Av. Tuncay Yılmaz, Hüseyin Avni Üster ile genel kurul üyeleri Kastamonu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Başkanı Dursun Ergin, Kastamonu Köy Kalk. vd. Tarımsal Amaçlı Koop. Birliği Başkanı Erol Akar, Kastamonu İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Şekercioğlu, Kastamonu Ticaret Borsası adına Emre Uzer ve Ticaret Bakanlığı temsilcisi olarak İl Ticaret Müdür V. Sefa Özata katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Kastamonu Teknokent A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal; “Bugün itibariyle Kastamonu Teknokent, Türkiye’de ki emsalleri içerisinde model olacak bir Teknokent olarak öne çıkmaktadır. Bu yönüyle de emsal olarak gösterilmektedir. Kısa bir sürede çok büyük işler gerçekleştirdik” diyerek konuşmasına başladı.

'BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR'

Konuşmasının devamında Kastamonu Teknokent’in Kastamonu Belediyesi tarafından sermaye katılım bedeli olarak yaptırıldığı yerde faaliyete geçtiğini belirten Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal; “Bu binada pek çok firma faaliyet gösteriyor. Yazılım ve hayvancılık alanı dahil olmak üzere pek çok sektörden firmalarında Kastamonu Teknokent’te yer alabilmek için katılım başvuruları söz konusu. Bu başvuruların devamlılığı bizim açımızdan iyi bir yerde olduğumuzun da ispatıdır” diye vurguladı.

 

İdare ve Kuluçka Merkezi binası inşaatının devem ettiğini belirten Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal; “İçimizde bulunan ortaklarımızla beraber Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızdan alınan hibe doğrultusunda şu an inşaatımızın yapımı devam etmektedir. Amacımız ihalesinde belirtilen süre zarfında hatta mümkünse daha öncesinde bu binayı tamamlayıp faaliyete geçirmektir. Kastamonu Teknokent’in görünürlüğü, binanın tamamlanmasının ardından daha da ortaya çıkacaktır. İlimize ve bölgemize sağlamış olduğu katkılar daha net bir şekilde görünür hale gelmiş olacaktır” dedi.

'BÖLGEYE KATMA DEĞER SAĞLAYACAK'

Kastamonu Teknokent’e yapılan katkıların Kastamonu’ya ve bölgeye katma değer olarak döneceğini belirten Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal; “Bu süre zarfında her birimizin sergilemiş olduğu katkıyı biz çok önemsiyoruz ve devamlılığını da arzu ediyoruz. Bu gayretlerimizin süreklilik arz etmesi çok mühimdir. Bu katkılar ile ve bölgeye birer katma değer olarak dönecektir Bu vesileyle de bu zamana kadar vermiş olduğunuz katkılar için teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Açılış konuşmasının ardından Kastamonu Teknokent A.Ş. Genel Müdürü Rektör YardımcıSI Prof. Dr. Kasım Yenigün tarafından Teknokent A.Ş.’nin 2020 Yılı Faaliyet Raporu ve yapımı devam eden İdare ve Kuluçka Merkezi Binası ile ilgili gelinen durumu içeren sunum ile devam etti.

Toplantıda alınan kararlara göre, 2021 hedefleri kapsamında yapımı devam eden İdare ve Kuluçka Merkezi binasının inşaatının tamamlanması ve mevcut alanın genişletilmesi için gerekli yerlere başvuruların yapılması kararlaştırıldı. (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2021, 10:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER