Bize de bu yakışırdı!

Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Mehmet Sena Aygül tarafından Mevlüt Beyribey Konukevinde, üniversitenin yeni spor kompleksi için lansman toplantısı düzenlendi

Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Mehmet Sena Aygül tarafından Mevlüt Beyribey Konukevinde, üniversitenin yeni spor kompleksi için lansman toplantısı düzenlendi.

Lansman toplantısında konuşan KÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Aygül, üniversitenin Kuzeykent yerleşkesindeki yeni spor kompleksinin yakın zamanda hizmete açılacağını söyledi. Aygül ayrıca, spor kompleksinin 10 bin 430 metrekare kapalı, 25 bin 673 metrekare de açık alanı olmak üzere toplamda 36 bin 103 metrekareye alanı olduğunu belirtti.

“TESİS İÇİN 31 MİLYON TL ÖDEME YAPILDI”

Tesisin ihalesinin 14 Nisan 2017 tarihinde yapıldığını söyleyen Daire Başkanı Mehmet Aygül, “28 Haziran 2017 tarihinde iş yeri teslimi yapılarak inşaat aşamasına geçilmiştir. Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, göreve başladığında tesisin durumuna eğilmiş, tamamlanmış imalatın çok az olması, verilecek olan bütçenin yıllara bölünerek 5 veya 6 yıllık bir süre sonunda bitirileceği tespit edilmiştir. Ancak bu teslim süresinin çok uzun olması Kastamonu şehrimizin bu tesise ihtiyacının olması gibi nedenlerle Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile görüşmeler yapılmış ve Rektör Topal’ın uzun uğraşları sonucunda 4 Şubat 2021 tarihinde Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile reklam protokolü imzalanarak tesisimiz ilimize ve üniversitemize kazandırılmıştır.  İmzalanan bu protokol çerçevesinde yaklaşık 17 milyon 500 bin TL hibe alınarak tesisin hızlı bir şekilde bitirilmesi amaçlanmıştır. Tesisimiz için 2017 yılından bugüne kadar yaklaşık 31 milyon TL yüklenici firmaya ödeme yapılmıştır” dedi.

KOMPLEKSTE, ÇOK SAYIDA SPOR DALI YAPILABİLECEK

Spor kompleksinde bulunan spor alanlarından bahseden Aygül, şu ifadeleri kullandı: “326 seyirci kapasiteli yarı olimpik kapalı yüzme havuzu,730 seyirci kapasiteli 1 adet spor salonu bu salonlarımızda basketbol, voleybol, hentbol branşları icra edilmektedir. 300 Kişilik 1 adet restoran ve kafeterya, 2 adet kondisyon salonu, 1 adet bowling salonu, 1 adet bale salonu, 1 adet çok amaçlı spor salonu, 1 adet toplantı ve konferans salonu,1 adet revir ve doping kontrol odası, 2 adet açık tenis kortu, 2 adet halı saha, voleybol ve basketbol sahası ve 126 araçlık açık otopark ile tesisimiz 2021-2022 eğitim öğretim döneminde faaliyete geçirilmesi planlanmaktadır. 2020 yılı içerisinde Hasan Doğan Spor Tesisi tadilata girildiğinde rektörümüzün talimatları ile sahalarımızı Kastamonuspor’umuza, Kastamonu Yurdum Gençlik Spor Kulübü’ne, Kastamonu Vefa Spor Kulübü’ne, Kastamonu Yıldızlar Spor Kulübü’ne, Kastamonu Kayak Spor Kulübü’ne, Anadolu Spor Kulübü’ne, Kastamonu Gücü Spor Kulübü’ne, Kastamonu Akademi Spor Kulübü’ne ve değerli halkımızın kullanımına açtık. Bu yeni spor tesisimizin de faaliyete geçtikten sonra üniversitemize ve değerli Kastamonu halkının kullanımına sunmaktan memnuniyet duyacağız.”

Daire Başkanı Aygül’ün bilgilendirmesinin ardından basın mensuplarına, spor tesisi içerisindeki spor salonları gösterildi. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2021, 11:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER