Bin öğrenciye umut oldular

2003 yılında Abanalı iş adamı Adnan Yorgancı tarafından kurulan Turkuaz Makina Model firması çalışanları ve tedarikçilerinin katkı sunduğu projeyle Abana ile Bozkurt’taki bin 100 öğrenciye eğitim seti ulaştırdı

Bin öğrenciye umut oldular

2003 yılında Abanalı iş adamı Adnan Yorgancı tarafından kurulan Turkuaz Makina Model firması çalışanları ve tedarikçilerinin katkı sunduğu projeyle Abana ile Bozkurt’taki bin 100 öğrenciye eğitim seti ulaştırdı.

Kastamonu’da yaşanan sel afeti sonrası öğrencilerin motivasyonuna katkı sağlamak için çalışma başlattıklarını kaydeden Adnan Yorgancı, “Sel felaketinde hayatını kaybeden canlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum, ülkemize ve memleketimize başsağlığı diliyorum. Bu afet sonrası eşimle yapabileceklerimizi düşünürken aklımıza ilk, orta ve lisede eğitim gören öğrencilerimize motivasyonlarına destek sunmak için çalışmalara başladık. Okul çantasının içerisinde, eğitim setinden oluşan hazırlığımız hamdolsun karşılık buldu; bin 100 öğrencimiz için Abana ve Bozkurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine ulaştık. Ürünleri Bozkurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Ciğer ve Abana Milli Eğitim Müdürü İbrahim Hakkı Yeğin’e teslim ettik. Her iki müdürümüz de eğitim dönemi başlayana kadar kardeşlerimize ulaşacak. Cengiz Kaya hocamız da çalışmada önemli bir sorumluluk üstlendi. Çağrımıza kulak veren değerli dostlarımıza ve hemşerilerimize teşekkür ediyorum” dedi. (İstamonu)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER