Bakan Özer, net konuştu

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 6 Eylül’de başlayan yüz yüze eğitimin ardından açıklamalarda bulundu

Bakan Özer, net konuştu

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 6 Eylül’de başlayan yüz yüze eğitimin ardından açıklamalarda bulundu. Okulların yüz yüze eğitime başlaması için Sağlık Bakanlığı ile birlikte kapsamlı bir rehber hazırladıklarını söyleyen Milli Eğitim Bakanı Özer, öğretmenlere de bilgilendirme ve farkındalığı artırmak için ciddi eğitimler verdiklerini ifade etti.

“OKULLARIMIZIN AÇIK KALMASI İÇİN HER TÜRLÜ TEDBİR ALINACAK”

Türkiye’de aktif kullanılan derslik sayısının 850 bin civarında olduğunu belirten Bakan Mahmut Özer, “Yüz yüze eğitimden sonra bir hafta içinde 850 bin sınıftan 198’inde vaka veya yakın temas nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildi, ancak uzaktan eğitim kesintisiz şekilde sürüyor. Vaka nedeniyle tatil edilen hiçbir okul yok. Tüm okullarımızda uyulması gereken kuralları belirledik. Okullarımızın açık kalması için her türlü tedbir alınacak. Vakaların yaygınlaşması durumunda okulla ilgili değil sınıfla ilgili karar alacağız. Okullar açık kalmaya devam edecek. 200’e yakın okulumuz ikili eğitime geçti. Problemin olduğu okulda ikili eğitime geçilebilir. Vakanın olduğu yere göre esneklik sağlayacağız” dedi.

“OKULLARIN AÇIK KALMASI MİLLİ GÜVENLİK MESELESİDİR”

Aşılamanın gönüllülük esasına dayalı olmasına rağmen öğretmenlerin aşılanma oranın Türkiye ortalamasından yüksek olduğunu vurgulayan Bakan Özer, “En az bir doz aşı olan öğretmen oranı yüzde 91’e çıktı. İki doz aşı olan öğretmenlerin oranı yüzde 78. Öğretmenlerimiz sadece kendi sağlıkları için değil toplumda örnek olma açısından da çok başarılılar. Öğrencilerle ilgili ne aşı ne PCR zorunluluğu var. Okulların açık kalması milli güvenlik meselesidir. Şimdi el birliği yapma zamanı. Okulların en son kapanan yerler olması için tüm vatandaşlarımızın fedakarlık yapması gerekiyor” diye konuştu. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER