Araç MYO’nun yeni öğrencileri Araç’ı gezdi

Kastamonu Üniversitesi Araç Rafet Vergili Meslek Yüksekokulu (MYO) Avcılık ve Yaban Hayatı Bölümü öğrencileri ilçeyi gezdi

Araç MYO’nun yeni öğrencileri Araç’ı gezdi

Kastamonu Üniversitesi Araç Rafet Vergili Meslek Yüksekokulu (MYO) Avcılık ve Yaban Hayatı Bölümü öğrencileri ilçeyi gezdi. KÜ Turizm Fakültesi Öğr. Gör. Hikmet Haberal öncülüğünde düzenlenen gezide, Araç Harp Müzesi, Araç Tanıtım Merkezi, Araç Kalesi, Kötürüm Beyazıt Camii, Tarihi Belediye Hamamı ve ilçede bulunan tarihi yerlere uygulama gezisi gerçekleştirilerek, öğrencilere bilgilendirmede bulunuldu. 

Belediye Başkanı Satılmış Sarıkaya, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Ailelerinden, evlerinden uzakta yeni bir hayata başlayan öğrencilerimizi ilçemizde ve Belediye Başkanlığımızda ağırlamaktan mutluluk duydum. Öğrencilerimize elimizden gelen desteği sunmaya çalışacağız. Öğrencilerin okudukları ve yaşadıkları kenti, tarihi ve kültürel açıdan tanımalarının sağlanması gerekiyor. Bu açıdan ilçemizin tarihi, kültürel ve turistik tanıtımlarında katkısı bulunan Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğr. Gör. Hikmet Haberal’a da teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Araç Belediyesi’ni ziyaret eden ve Başkan Sarıkaya’yla da bir süre sohbet eden öğrenciler ise; “Bizlere gösterilen yakın ve sıcak ilgiden dolayı çok mutluyuz. İlk kez geldiğimiz Araç ilçesini tanımak açısından faydalı olan bu gezide bizlere yardımcı olacağını ifade eden Belediye Başkanı Satılmış Sarıkaya başta olmak üzere Başkan Yardımcısı D. Mehmet Bezirganoğlu ve belediye personellerine teşekkür ederiz” şeklinde konuştu. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER