banner38

banner39

banner46

banner47

13 Aralık 2019 Cuma

Durumdan yanlış vazife çıkarmak!

17 Temmuz 2019, 09:37
Durumdan yanlış vazife çıkarmak!
Fatih KÖSE
 Kastamonu Üniversitesi İlahiyat Fakültesinin 15 Temmuz Pazartesi günü gerçekleştirdiği“Türkiye'deki Radikal Dini Gruplar ve FETÖ” konulu panelde kastedilen “RADİKAL DİNİ GRUPLAR” DEAŞ, HİZBULLAH ya da TALİBAN değil, Türkiye’deki tarikat ve cemaatlermiş! Bunlar da FETÖ gibi “ILIMLI” değil “RADİKAL”miş!

Kimse kusura bakmasın!

İlahiyat Fakültemizin, resmi 15 Temmuz Programlarında bu kadar öne çıkıp FETÖ'yü Türkiye’deki cemaatlerle aynı torbaya koyup “cemaatlerin Türkiye için ne kadar tehlikeli olduğu” algısının oluşmasına Dekanı ile beraber tam kadro destek vermesi hem anlamsız, hem çok garip!

Amaç 15 Temmuzdan üç yıl sonra devlete hedef gösterip sürek avı başlatmak ise, bu başarıldığında emin olun FETÖ’ye Pensilvanyada keyfinden göbek attırmış olursunuz.

Türkiye'deki darbelerin arkasında CIA’nin olduğunu, bu darbelerde çoğu zaman “laik” ve fakat ilk defa 15 Temmuzda “dindar” görünümlü uzantıları kullandıklarını görmüyor muyuz?

Kuklayı oynatana değil de kuklaya odaklanarak hedef dağıtmıyor muyuz?

Kimsenin aklına “Türkiye'deki Radikal Laik Gruplar ve Darbeler” diye bir panel yapmak gelmezken, bence bizim İlahiyat Fakültemiz bu durumdan yanlış vazife çıkarıyor.

KANTARIN TOPUZU

Cemaatlerin, tarikatların toplumun her kesiminde var olan bozulmadan payını aldığını kabul ediyorum. İnsanın olduğu her yerde; siyasette, ticarette, bürokraside ve resmi/özel birçok kurumda akıldan fikirden uzak duranlar, mal mülk mücadelesi verenler, kadın-erkek ilişkilerinde zafiyet içinde olanlar ve kendilerini tek doğru zannedenler var.

Bütün bu olumsuzlukları cemaatlere, tarikatlara özel olumsuzluklar gibi kabul etmek ve Türkiyede herkes işini iyi yapmış ta başımıza ne geldiyse bu cemaatlerden gelmiş gibi davranıp fatura keserek parmağımızla onları işaret etmek kantarın topuzunu kaçırmak olur.

Öte yandan;

Bütün tarikat ve cemaatler karşı iken 28 Şubatta “Ordu Göreve” diye pankart açan sözde Laiklerle diz dize “Beceremediniz bırakın” diyerek darbeye 12 Eylülde olduğu gibi selam duran FETÖ’den başkası değildi.

Cemaat ve tarikat ehlini bırakın, ailesinde başı kapalı olan, imam hatip mezunu asker, polis olamazken her yere sızan FETÖ’den başkası değildi.

15 Temmuz akşamı birçok cemaat ve tarikat ehli insan abdest alıp şehadete koşarken, halkına silah sıkan FETÖ’den başkası değildi.

ÖNERİ

Her ne kadar Sayın Cumhurbaşkanımız bütün dünyaya İslamofobiden bahsederken “İslam ile Terör kelimesi yan yana gelmez” dese de, İlahiyat Fakültemiz seneye Yaşar Okuyan’ı ve bir Vatan Partiliyi davet edebilir. Hocalar yanmaz kefenden başlar, Yaşar Okuyan masaya yumruğunu vurur ve Vatan Partili de bunların köküne kibrit suyu dökelim der ve hep birlikte ayakta alkışlarız!

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV