banner38

Müzik indir

banner46

banner47

03 Temmuz 2020 Cuma

DEVLET BAHÇELİ'DEN İTTİFAK VURGUSU!!!

15 Mart 2019, 09:30
DEVLET BAHÇELİ'DEN  İTTİFAK VURGUSU!!!
Barış KILINÇKIRAN

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, geçtiğimiz gün Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen açık hava programıyla Kastamonulu seçmenlerle buluştu. Coşkulu bir kalabalık karşısında gerçekleştirdiği konuşmasının büyük bir bölümünde AK Parti ile yapılan Cumhur İttifakı’na değinen Bahçeli; 'Kastamonuluların iradesine hasretle talibiz' diyerek belediye başkan adayları Galip Vidinlioğlu için seçmenlerden oy istedi.

KASTAMONU'DA BİR ŞEY DEĞİŞİRSE HER ŞEY DEĞİŞİR

Programın hafta içi ve öğle saatine denk gelmesi, olumsuz hava şartlarıyla da birleşince Cumhuriyet Meydanı'ndaki programa katılım da doğal olarak beklentinin bir hayli altında gerçekleşti.

Sözlerine Kastamonu'yu ve tek tek saydığı ilçelerini selamlayarak başlayan MHP lideri Bahçeli, 'Kastamonuluların iradesine hasretle talibiz. Mahalli idareler seçiminin milli bekamıza, milli huzurumuza, milli birliğimize, ülkemizin kalkınma ve gelişme hedeflerine vesile olmasını temenni ediyorum. Kastamonu’da bir şey değişirse, her şey değişir. Kastamonu’da milli bir ses yükselirse, yankısı tüm Türkiye’den duyulur. Kastamonu tamam derse milli bekamız daha da doğrulur, daha da güçlenir' diyerek birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

ZİLLETTE HAYIR YOKTUR, ZİLLETTE UMUT YOKTUR

CHP ve İYİ parti ittifakını sert bir dille eleştiren Bahçeli; 'Türkiye muhalifleri zillete tutulmuştur. Zillette hayır yoktur, zillete umut yoktur. Bu zilletle gelecek asla olmayacaktır. Çünkü niyetleri kötü, çünkü hedefleri karanlıktır. Beka diyoruz deliye dönüyorlar. Milli birlik diyoruz çıldırıyorlar. Türkiye'nin tarihsel haklarından bahsediyoruz hazmedemiyorlar. CHP, İYİ Parti, PKK’dan medet umuyor, bebek katilleriyle ortaklık yapıyorlar. Teröristlerle düşüp kalkıyorlar. YPG’yi aklama telaşına kapılıyorlar. HDP ile paslaşıyorlar, al tekke ver külah içindeler. CHP’de Türkiye sevgisi kalmamış. İYİ Parti kökünden kopmuş, HDP ile kapaklanmış. Birbirlerinin ayaklarına basmıyorlar ama kendi ayaklarına da kurşun sıktıklarını göremiyorlar. Hainler Kürdistan’da kazanacağız der, ne CHP ne de İYİ Parti ses çıkarmaz. Ezan ıslıklanır, ezanla alay edilir, CHP ile İYİ Parti çaktırmadan araziye uyar' şeklinde konuştu.

AK PARTİLİ KARDEŞLERİMİZLE AYRIMIZ YOKTUR

“Cumhur İttifakı Türkiye’nin kaderi, Kastamonu’nun kendisidir” diyen Bahçeli; “Beka için milli karar, cumhur için istikrar, sağduyunun birlikleri Cumhur İttifakı. İnanıyorum ki Kastamonu ehline emanettir. Kastamonu 31 Mart’ta pırıl pırıl parlayacaktır. AK Partili kardeşlerimizle ayrımız yoktur. Yürüyüşümüz yan yana, omuz omuzadır. Biz birlikte Cumhur İttifakıyız. Biz birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nin sağlam iradesiyiz. Biz birlikte milli istikbal, milli istiklaliz' ifadelerini kullandı. Bahçeli'nin bu ifadeleri şuanda yüksek bir tansiyon ve hararetli tartışmalara sahne olan siyaset arenasında çok farklı yorumlandı kuşkusuz. MHP Lideri Bahçeli'nin, kendine has tarzı ve sert açıklamalarıyla dikkatleri üzerine çeken MHP İl Başkanı Yüksel Aydın'a nazaran seçimlerde en yakın rakip olarak gördüğü AK Parti için telafuz ettiği 'Bizim birbirimizden bir farkımız yoktur. Yürüyüşümüz yan yanadır ve omuz omuzadır' mesajı, Cumhur İttifakı’nın olmadığı Kastamonu'daki seçimler öncesi yoruma açık bir ifade olarak kayıtlara geçti. Bahçeli'den kuşkusuz daha sert, daha heyecanlı ve coşkulu ifadeler bekleyen MHP sevdalılarının, bu açıklamaların ardından seçim stratejilerini hangi yönde belirleyeceği ise merakla bekleniyor.

TANSİYON DÜŞER Mİ?

Mevcut Belediye Başkanı ve AK Parti adayı Tahsin Babaş'ı birçok konuda eleştiri yağmuruna tutan ve sert üslubuyla dikkatleri üzerine çeken MHP İl Başkanı Yüksel Aydın'ın bundan sonra yapacağı açıklamalar ve izleyeceği strateji büyük merak konusu. Son derece ılımlı, ittifak ruhuna saygılı ve birleştirici bir üslupla seçmenlerinin huzuruna çıkan Devlet Bahçeli'nin verdiği bu mesajlar bundan sonraki süreci nasıl etkiler bilinmez ama her yönüyle sonucu merakla beklenen seçimler için artık son viraja giriyoruz.

HATA YAPAN KAYBEDER

Şuana kadar yaptıkları esnaf, resmi kurum ve STK ziyaretlerinin yanı sıra hazırladıkları plan ve projeleri seçmenleriyle paylaşan başkan adayları için bundan sonraki süreçte hataya yer yok. Hangi aday kendisini seçmene daha iyi anlatır ve yapmayı planladığı projelerini seçmenlerin hafızalarına kazımayı başarırsa mutlu sona ulaşan taraf olur. Şuanda sayıları son derece fazla olan kararsız ve suskun seçmenler ise seçimlere bir hafta kala gönüllerindeki başkan adayını belirleyecek. Daha öncede ifade etmiştim. Çok konuşan değil, dinleyen kazanacak.

BOŞ İŞLERLE UĞRAŞMAYIN

İnsanlar artık boş vaatler ve sahte gülümsemelere değil, gönülden sıkılan bir ele, içten gelen bir gülüşe ve samimi bir sohbete hasretler. AK Parti, MHP yada CHP. Bu seçimin kazananı vatandaş olarak bizler değil, bu üç siyasi partiden biri olacak. Olaya bu pencereden bakıldığında seçim sonrası verilen sözlerin hayata geçirilmesi adına hangi parti yada aday bize daha yapıcı ve inandırıcı geliyorsa biz de onun arkasından gideceğiz. O yüzden kulaktan dolma bilgiler, saçma sapan iddialar, aslında hiç olmayan ses ve video kayıtları gibi boş işlerle uğraşmaya gerek yok. 'Çamur at izi kalsın' siyaseti artık sonucu değiştirmiyor. Vatandaş zaten neyin ne olduğunu, kimin neyi yapıp yapamayacağını gayet iyi biliyor ve analiz edebiliyor. Sizlerin afiş ve bayrak kalabalıklarınız, şarkı ve türkülerle sokak sokak gezdirdiğiniz seçim araçlarınız, caddelerde kalabalık bir grupla sergilediğiniz güç gösterileriniz yada kapı kapı dağıttığınız promosyonlarınız... Bunların hiç bir önemi yok. O işler eskindendi. Şimdi boş vaatlerle insanların aklıyla alay ederek gözlere değil gönüllere, ruhlara, vicdanlara dokunun. Ama öyle bir dokunun ki; Sakın bin ah işitmeyin...

Galip Gelecek deyip Mart'ın Sonu Bahar müjdesiyle Gönüllere Dokunan başkan adaylarımız Sayın Tahsin Babaş, Sayın Galip Vidinlioğlu ve Sayın Mustafa Öztürk'e canı gönülden başarılar diliyorum. Neredeyse üç ihtimalin de konuşulduğu bir mahalli idareler seçiminin arefesindeyiz. Hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun...

Mart'ın Sonu Bahar diyerek

Gönüllere Dokunan başkan adaylarından

bakalım hangisi Galip Gelecek..?

Slogan aynı.

Sonuç Ne Olursa Olsun, Kazanan Kastamonu Olsun.

Kalın sağlıcakla...

 

 

 

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV