08 Ağustos 2020 Cumartesi

CENGAVER VALİ GÖRÜYOR HER HALİ!

13 Temmuz 2020, 10:13
CENGAVER VALİ  GÖRÜYOR HER HALİ!
Barış KILINÇKIRAN
 

Göreve başladığı gün verdiği; “Makamda oturmaktan ziyade sahada olacağız” mesajıyla koltuk sevdalısı takım elbiselilere ilk golünü atan cengaver valimiz, hiç vakit kaybetmeden sokağa inerek vatandaşın gözü kulağı olmayı başardı bile.

Mücadeleci kişiliğiyle ön plana çıkan Vali Avni Çakır, acil çözüm bekleyen, hazırlık aşamasında olan ve sümen altı edilmiş birçok konuya da el atmaya hazırlanıyor.

Şimdi o oturdukları koltuklarından klavye delikanlılığına soyunan ve mikrofon hatipliğinden başka hiç bir işe yaramayan tembel tenekelerin vay haline!

Geçtiğimiz Cuma günü kaleme aldığım “Zincirci Ağabey” başlıklı yazımda bahsettiğim Ankara'ya giden yoldaki sıkıntıları aşmamıza yardımcı olacak en önemli isim Vali Avni Çakır diye düşünüyorum.

Sürekli zincir kırıp hararet yapan bizim arabaya hem “Acil yol yardımı” hem de “Yokuş kalkış desteği” hizmeti verecek bir cengaverimiz var artık.

Ankara'ya giden yolu çok iyi bilen ve başkent bürokrasisi ile ikili ilişkileri oldukça sağlam olan Avni Çakır, bu anlamda önemli bir eksiğimizi daha tamamlamış olacak.

Mesai mefhumu gözetmeksizin hafta sonları dahi makamında hazır bulunan cengaver valimiz, bir taraftan memleket ile ilgili bilgi sahibi olmaya devam ederken, bir taraftan da köşe başlarını tutmuş koltuk sevdalılarının el altından yaptıkları icraatlarını izliyor.

O izlerken, bu durumdan rahatsız olan bir çok takım elbiseli de sözüm ona kendini gizliyor. Vali Çakır'ın iyi bir “Saklanbaç” oyuncusu olduğunu da hatırlatayım istedim.

Siz kaça kadar sayarsanız sayın fark etmiyor;

Cengaver Vali, görüyor her hali!


    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV