Müzik indir

26 Ocak 2021 Salı

Taziye ziyareti ortalığı karıştırdı

CANINIZ SAĞOLSUN...

10 Mart 2020, 11:25
CANINIZ SAĞOLSUN...
Barış KILINÇKIRAN

GMG Kastamonuspor’umuzun Ankara Demirspor ile oynadığı maçta bir hakem katliamına daha şahit olduk. Bugüne kadar birçok kez şampiyonluk yarışında boy gösteren Kastamonuspor, bu ve buna benzer bir çok hakem hataları ve masa başı oyunlarıyla hep yarı yolda bırakıldı.

Ne yazık ki; Hemşerilerimiz Murat Başesgioğlu’nun Gençlik ve Spor Bakanı, rahmetli Hasan Doğan’ın Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı ve Yunus Akgül’ün ise Gençlik ve Spor Genel Müdürü olarak görev yaptığı dönemde dahi bu baskılara boyun eğen Kastamonuspor’un önü hep bir şekilde kesildi ve kesilmeye de devam ediyor.

Çünkü Kastamonu’nun hiç bir zaman güçlü bir lobisi olmadı. Bizimkilerin “Lobi” ve “Lobicilik” anlayışına hayranım.

 

-LOBİ VE LOBİCİLİK-

 

Belirli bir konuda çıkarlarına uygun sonuçlar oluşması maksadı ile bir araya gelmiş, bu amaçla parlamento, medya ve benzeri araçlar üzerinden beklenen siyasi veya ticari çıkarları yaratma faaliyetleri için oluşturulan çeşitli çıkar gruplarının temsilcilerinden oluşan topluluğa “Lobi”, bu topluluğun yaptığı icraatlara ise “lobicilik” denir.

 

BİZDE DURUM ÇOK FARKLI

 

Bizim bürokrat, STK temsilcileri ve ilimizin önde gelen işadamlarının bir çoğunun “Lobi ve Lobicilik” anlayışı tamamen yeme içme ve konaklama üzerine kurulu olduğundan “Lobi” denildiğinde hep akıllarına o zevki sefa içinde yiyip içip konakladıkları “beş yıldızlı otel lobileri” geliyor olmalı. Aksi taktirde durum böyle olmazdı. Babanızın malı gibi yapıştığınız o koltuklarınızdan kalkıp memleket menfaatleri doğrultusunda mücadele etme zamanı gelmedi mi sizce? Bu işler mikrofon delikanlılığı ile olmuyor beyler. Sonra işgal ettiğiniz makamların vebalini ödeyemezsiniz...

 

TEBRİKLER TAKIM, TEBRİKLER TARAFTAR

 

Her şeye rağmen 90 dakika boyunca aslanlar gibi mücadele eden futbolcu kardeşlerimi, teknik heyet ve yönetim kurulu üyeleri ile her ne olursa olsun takımlarını yalnız bırakmayan cefakar Kastamonuspor taraftarlarını tebrik ediyorum. Canınız sağ olsun...

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV