banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
19 Ağustos 2019 Pazartesi

BU FIRSAT KAÇMAZ!

16 Nisan 2019, 09:57
BU FIRSAT KAÇMAZ!
Serkan HORUZ
Kastamonuspor 1966, bitime yalnızca 3 hafta kala liderlik koltuğuna kuruldu. Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Tosyaspor’un ismi Kastamonuspor 1966 olarak değiştirildiği ilk günde, ortaya konulan 1. Lig hayaline hiç bu kadar yakın olmamıştık. Şimdi artık her şey bizim elimizde. Yıllardır harcanan milyonların, çekilen çilelerin karşılığını alma günü artık geldi. Böylesine büyük bir fırsat bir daha Kastamonu’nun eline geçmeyebilir.

Şimdi takım olarak, şehir olarak şampiyonluğu ne kadar istiyoruz tüm Türkiye’ye göstereme günü. Şimdi artık sen-ben kavgalarımızı, beklentilerimizi bir kenara bırakıp ‘Kırmızının yanına siyah olma’ günü. Şimdi Kastamonuspor’un etrafında kenetlenme günü. Şimdi sahada mücadele eden 11 futbolcuya 12. Adam olma günü. Şimdi elinden gelenin elinden geldiği kadar destek olma günü. Şimdi elinden gelmeyenin, duaları ile takıma destek olma günü.

“ŞAMPİYONLUKTAN BAŞKA BİRŞEY DÜŞÜNMÜYORUZ”

‘Şampiyonluktan başka bir şey düşünmüyoruz” bu cümle Kastamonuspor 1966 Teknik Direktörü Ahmet Yıldırım’ın cümlesi. Ahmet hoca takıma ilk geldiği günden bugüne kadar her açıklamasında aynı cümleyi kurdu. Şampiyon olacaklarına olan inancını her fırsatta yineleyen genç teknik adam şimdi hedefine çok yaklaştı. Eğer son 3 haftada Kastamonuspor istenilen sonuçları alabilirse Ahmet Hoca’da başarının mimarlarından biri olarak adına Türk futboluna kanıtlamış olacak. Şampiyon olalım yada olmayalım Ahmet Yıldırım’da büyük bir alkışı hak etti.

TANITIM İÇİN ÖNEMLİ

Kastamonuspor 1966’nın şampiyonluğuna yalnızca sportif açıdan ele almamamız gerekiyor. Kastamonu ölçeğinde bir şehrin 1. Lig seviyesinde temsil edilmesi tanıtım açısından büyük önem arz ediyor. Yani Kastamonuspor’un 1. Lig’e yükselmesi ile şehrin tanıtımı da bakış açısı da lig atlamış olacak.

İstanbul’da yaşayan milyonlarca Kastamonuluda yıllardır Kastamonuspor’dan yıllardır böylesine büyük bir başarı bekliyordu. Takımın şuan göstermiş olduğu başarı yalnızca futbolu sevenlere değil dünyanın dört bir yanında yaşayan Kastamonululara toplumsal bir sorumluluk yüklüyor.

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV