BROŞÜR DAĞITMAKLA KAZANILSAYDI SEÇİM “YANDIM AYHAN” FARK ATARDI NE BİÇİM!

Kim demiş Kastamonu'da sinema ve tiyatro izleyicisi yok diye? Memlekette uzun yıllardır kapalı gişe oynayan “Koltuk Sevdası” isimli dünyaca ünlü filmimizi izlemeyeniniz yoktur herhalde. Başrollerini “Atanmışlarımızın” paylaştığı ihtiras dolu bu yapım sayesinde, Akademi Ödülleri'ne aday iller listesindeki yerimizi korumaya devam ediyoruz çok şükür.

Bir de “Seçilmişlerimizin” sahne aldığı “Hizmet Aşkı” isimli meşhur bir orta oyunumuz var. 7'den 70'e her yaş grubuna hitap eden ve sosyal mesajlarla dolu senaryosu ile büyük bir izleyici kitlesine ulaşan bu oyun ise, güldüren ve güldürürken de düşündüren yeni bölümleriyle büyük ilgi görmeye devam ediyor.

Kastamonu il merkezi ve ilçelerini konu alan, yapımcı ve yönetmen kadrosunun sürekli güncellendiği bu iki eserin çekimlerinde bizim de büyük bir payımız var tabi. Bizler, bu ödüllü eserlerin hem gönüllü figüranları hem de satın aldığımız biletler sayesinde kırılan gişe rekorlarının ortağı sayılırız.

Büyük bir çoğunluğunu (S)uskun ve (T)utkun (K)astamonuluların oluşturduğu bu geniş oyuncu kadrosuna, çekimleri devam eden ve çok yakında vizyona girecek olan yeni bölümler öncesi bir çağrıda bulunmak istiyorum.

Caddeye çıkıp halkın arasına karışmamaya yemin mi ettiniz? Haftada bir gün olsun dolmuşa binmek, bir kahvehaneye oturup vatandaşla iki lafın belini kırmak, pazara çıkıp alışveriş yapmak yada çay boyunda bir tur atıp esnafın ve vatandaşın halini hatırını sormak bu kadar zor mu?

Artık senaryoyu değiştirme vakti gelmedi mi? İnsan odaklı, proje ve icraat odaklı gerçekçi çekimler daha çok izleniyor haberiniz olsun. Böyle giderseniz bilet satacak kimseyi bulamayacaksınız.

Siz bu vatandaşa kulak vermeyecekseniz eğer, sözcülük değil de gözcülük ettiğiniz bu insanlar, tek bir cümlesiyle başınızı önünüze eğer. Benden söylemesi...

Varsa peşinden gelen sürüyle koyun,

Oyna arslanım sen, bozulmaz bu oyun!

Broşür dağıtmakla kazanılsaydı seçim,

“Yandım Ayhan” fark atardı ne biçim!

İnin caddeye sorun bakalım hali hatırı,

Kurban geliyor ayıramazsınız danayla katırı!

YORUM EKLE