Müzik indir

04 Aralık 2020 Cuma

Mart'a dönüyoruz!

Bana Her Yer Kastamonu!

04 Temmuz 2020, 15:36
Bana Her Yer Kastamonu!
Barış KILINÇKIRAN
Taşına toprağına kurban olduğum memleketimde, “Atanmış” insanların “Seçilmiş” isimler üzerindeki etki ve baskılarını hayretle izliyorum. Bir türlü masaya yumruğunu vuramayan seçilmişlerimiz, hal böyleyken atanmışlarımızın altında ezilip büzülmeye devam ediyor.
Siz eğer yola; “İnanmış” insanlar yerine “İkna edilmiş” isimlerle çıkarsanız, sadece adaletli yönetim anlamında değil, temsil noktasında da ciddi sıkıntılar yaşarsınız.
Yaşamak demişken; “Yaşam” mücadelesinin “Geçim” mücadelesine dönüştüğü güzel ülkemde, “Liyakat” kavramının yerini “Sadakat” olgusu almışsa eğer, kimse gelmez arkandan vermezler sana değer. “Bana dokunmayan yılan bin yaşasın” diyen Kastamonu, ne “Sorunsuz” yermiş meğer...
Her yanımız sayısız “Nimet” ile doluyken, günde beş öğün “Kul Hakkı” yiyip “Gıybet” rekorları kıranlar, daha ezan bile okunmadan Nasrullah'ta alıyorlar soluğu.
Sözün özü şudur sevgili Kastamonulular;
Türlü algı operasyonları ve laf kalabalıklarıyla suni gündem oluşturmaya çalışanlara inat, çözüm bekleyen Kastamonu meselelerini dillendirmeye ve konunun muhataplarının o tıkalı kulaklarını çınlatmaya kararlıyım. Bıkmadan, usanmadan, korkmadan ve asla geri adım atmadan.
Bu süreçte kimseden destek göremesem de, ben bu “Köyün Delisi” olmaya devam edeceğim.
Doğru söyleyeni dokuz köyden kovuyorlarmış ya! Umurumda bile değil.
Bana Her Yer Kastamonu!

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV