banner38

banner46

banner47

26 Mayıs 2020 Salı

45 YIL SONRA YİNE DÜNYAYA RAĞMEN

16 Ekim 2019, 10:07
45 YIL SONRA YİNE  DÜNYAYA RAĞMEN
Fatih KÖSE
Aslında hiçte umurlarında olmadığı halde, halkı topraklarından süren ve sivilleri öldüren Marksist, Leninist PKK/PYD/YPG teröristleri “Kürtlerin” özgürlük savaşçısı! Olarak sunuyorlar.

Yıllarca nüfus cüzdanı bile vermeyen Esad’a tek kurşun atmayan bu vatansızlar vatanından sürdüğü 9 aylık Muhammed’i havanla öldürüyor ama gözler kör, kulaklar sağır, vicdanlar felç…

Altı yıl sonra köyünde gözyaşı döküyor ve tekrar ezan okuyor “Türkiye’de ne işi var?!” dediğimiz Suriyeliler.

Arap halklarının sözde temsilcisi olan atanmış manda yönetimlerin, Arabı da zulümden koruyan, ona da evini, köyünü, ezanını geri veren Türkiye’yi kınadığını görüyoruz.

Koynumuzdaki yılanın, 1974’te Rumların işgal ve tecavüzlerine son vermek için şehadet şerbetini içip, yıllarca bedel ödeyen Türk Milletine baka baka tısladığını görüyoruz.

Mahmut Abbas bizi kınadı diye Kudüs’ten, sözde Arap Birliği kınadı diye İslâm'dan vazgeçecek değiliz. Artık Türkiye’nin yanında yer almanın ırkdaşlık, dindaşlık meselesi olmadığını bilakis haysiyet meselesi olduğunu görüyoruz. Azerbaycan, Pakistan, Katar, Somali, Libya, Macaristan şu ana kadar haysiyeti seçen ülkeler.

*   *   *

Bizde ordu sefere çıktı mı artık yüksek perdeden, yıpratıcı eleştiriler yapılmaz. Devlet kararını vermiş, harekete geçmiştir. Ordu bizim onurumuzdur, namusumuzdur.

Bu iş siyaset işi değildir. Hükümeti severiz, sevmeyiz, överiz, eleştiririz.
Doğrusu, yanlışı, eksiği, fazlası vardır ama bunların hepsi inşallah zaferden sonra konuşulur. Şimdi bize düşen konuşursak hayır konuşmak, dua etmek ve destek olmaktır.

*   *   *

Yabancı dil öğretmenlerimizin liderliğinde öğrencilerimiz Barış Pınarı Harekâtı ve Türkiye’nin haklı davası ile ilgili düşünce ve mesajlarını İngilizce ve Arapçaya çevirerek sosyal medya hesaplarından uluslararası haber ajanslarına, kurumlara gönderse güzel olmaz mı? Çocuklarımız hakaret etmeden, slogana hapsolmadan ve yerelden uluslararasına çıkarak zeki mesajlarla Türkiye’nin bu haklı davasında yer almalılar.

 *  *  *

MÜSLÜMAN TÜRK MİLLETİ

Dur! Dinle!
Peygamberin arkasında saf saf geliyorlar dört nala!
Sancağın hemen yanında
Ebûbekir, Osman ve Ali.
Ya Ömer’in heybeti ile Hamza nınasâleti!

O Hâlid Bin Velid değil mi Musab bin Umeyrin yanındaki!

 

Bak! Bak!
Selahaddin, Alparslan ve Fatih!
Daha kimler, kimler yok ki!
Cenk meydanı dar geliyor Yâ Rabbi!

Bak! tarihin seni çağırıyor
Bırak! at üstündeki atâleti!

Kuşan kendini!
Geri durma!
Al sen de hisseni!

Sen hep haça vurulan Hilâl oldun
Kefere ile cengi göze alan Müslüman Türk Milleti.

(11.10.2017)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV