banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
15 Aralık 2018 Cumartesi

20 TEMMUZ 2016

09 Ocak 2018, 10:51

 Daha dün gibi hatırlıyorum. 2016’nın Temmuz ayıydı. Hakan Günal liderliğindeki Belediyespor, 20 Temmuz’da sezonu açıyordu.  Çiçeği burnunda Antrenör Hakan Günal’ın ilk değerlendirmesi “Biz buraya kısa süre çalışmak için gelmedik, bu takım geçen yıl Avrupa’da final oynadı, bu başarıyı Türkiye’de sadece Muratpaşa Belediyesi ve Kastamonu Belediyespor gerçekleştirdi.  Ancak bu sene Avrupa’da mücadele edemiyoruz. Yönetimle konuştuğumuzda öncelikle bu takıma Avrupa kupalarına katılacak potansiyeli sağlayalım, sonrada Avrupa’da geçen sene olmayanı başaralım dedik. Yani iki hedefimiz var bu sene, ilk üçe girmek ve ondan sonra Avrupa kupasını kazanarak buraya getirmek” olmuştu. 
Başarılı Antrenör 18 ay önce bu ifadeleri kullanıyordu. Ve Belediyespor 18 ay içinde, Süper Lig Şampiyonu, Süper Kupa Şampiyonu ve EHF Kupası’na kalan ilk Türk takımı olarak büyük birbaşarı gösterdi. Deneyimli teknik adam Belediyespor’un potansiyelini öyle bir yükseltti ki, ilk 3 hedefi yerini Süper Lig Şampiyonluğu’na bırakırken, Avrupa Kupası hedefine de ulaşarak, Avrupa’da zirve hesapları yapılmaya başlandı. 
Günal, hedeflerinden hiçbir zaman kopmadı. Kazanılan başarılar onun için bir handikap yaratmadı. Dar kadrolara, zor zamanlara rağmen Belediyespor’un çıtasını her geçen gün biraz daha yükseltti. Azla yetinmedi başarılı antrenör, duruşuyla ve aldığı kararlarla Avrupa’nın konuştuğu bir takım yarattı. Rakipler değişse de, Günal’ın felsefesi değişmedi.
Annesini kaybettikten 1 gün sonra takımının başında maça çıktı. İdealist bir antrenör olarak, her zaman hedeflerine sahip çıktı. Zaman zaman sempatik zaman zaman ise sert bir teknik adam oldu. Takımını her halükarda zirveye taşımayı başardı. Tabi takımını zirveye taşırken, emekleriyle, kendi tırnaklarıyla kazıya kazıya kendisi de zirveye çıktı. Hakan Günal, bir buçuk yılda gösterdiği başarılarla Türk Hentbolunun son zamanlardaki en iyi çalıştırıcısı oldu. Yolun açık olsun hocam, daha kazanılacak nice zafer var.
Bu başarıda emeği geçen, Belediyespor Yönetimini, teknik heyetini ve sporcuları da unutmamak lazım. Hep birlikte son 1 yıl içerisinde büyük işler başardılar. Kastamonu’da bir hentbol kültürü yarattılar. Türkiye’de ise Yenimahalle’nin hegemonyasına son vererek, Kastamonu Belediyesi GSK hegemonyası kurdular. Hepsinin yüreklerine sağlık. 
CAN ERDEM’E ÜZÜLMEDİM
Kastamonuspor 1966’nın yeni transferlerinden Can Erdem, hafta sonu aldığı kararla kırmızı siyahlıların kampını terk etti. Kampa katılalı, daha 3 gün olmuşken, “Param ödenmedi” kararıyla kampı terk etmek Can Erdem’e yakışmadı. Ama beni de üzmedi. Lig uzun bir maraton, kulüpler futbolcuların alacaklarını geciktirebilir, ödeyemeyebilir. Can Erdem ligin 29. Haftasında böyl bir karar alsaydı, takıma ve camiaya daha büyük bir zarar verebilirdi. Erkenden bu kararı alması, KSK’nın lehine oldu. Karşıyaka’dan parasını alamadığı için ayrılan hatta Karşıyaka’yı aylarca bekleyen Erdem, Kastamonuspor’u da birkaç hafta bekleyebilirdi. Ne diyelim Can’ın yolu açık olsun. 
BU KADRO YETERLİ OLABİLİR
Kastamonuspor 1966 transferde durgun. Ama mevcut kadrosu da bu ligin altında değil. Ömercan, Youssef, Ali Kuçik, Salih Sefercik, Abdullah Halman, Doğancan Otman, Savaş Taga, Oğuz Özden, Ferit Erişçi ve Ömer Güney gibi futbolculardan oluşuyor kırmızı siyahlılar. Transfer gerçekleştirilemese bile, Teknik Direktör Kemal Kılıç bu kadroyu takım hüviyetine kavuşturabilirse, Play-Off oynamak hayal değil. Tabi yapılacak 1-2 takviye de fena olmaz. Yeter ki, ilk yarıda bulunan ölü toprağı atılsın,  yeter ki sahada daha çok isteyen, daha çok savaşan bir Kastamonuspor 1966 görelim. 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV